Chyba Gas Suite a RB30

Zadrob
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05. dub 2020 18:57:13
Bydliště: Hradec Králové

Chyba Gas Suite a RB30

Příspěvek od Zadrob »

Ahoj.

Mám Gas Suite a po velkém trápení jsem vypozoroval dost podivné chování - zřejmě chyba skriptu, snad ne firmware.
Pokud je současně na S-Portu připojený GasSuite a RB-30, tak při spuštění skriptu Gas Suite a pokusu změnit ID se současně změní na stejné ID i RB30, což samozřejmě znanemá, že oboje přestane posílat telemetrická data, protože kolidují.

Pomoc je taková, že se musí na přijímač zapojit jen Gas Suite a změnit pomocí skriptu jeho ID na jiné. Ev potom vrátit RB30 na původní (ID 25) stejným způsobem (tzn. současně vrátit GA Suite i RB30 na 25, zapojit samotné Gas Suite a nastavit ho na jeho původní (22)

Blne to i jinak, při současném zapojení RB30 a Gas Suite při pokusu změnit velikost nádrže na Gas Suite se změní fail safe hodnota serva 3 u RB30 - to nevymyslíš :) U mě tak, že při nastavení nádrže na 1500 ml se změní failsafe serva 3 na 2200 ms, což je blbé, protože jde na doraz ...

K.
Karel - X12S, Access, Accst, R9, R9M, RB20, RB30, Gas Suite

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Chyba Gas Suite a RB30

Příspěvek od Jan Urbánek »

Koukam do protokolu a je to jasne. ID je ulozeno a nastavovano pod stejnou adresou u vsech cidel. Proto bez problemu funguje SCC co meni ID protoze proste vsechny cidla jej maji volitelne stejnym zpusobem. Takze kdyz na sbernici poslu prikaz zmenit na 25 udelaji to vsechna pripojena cidla.

Horsi je to prenstaveni FS ale tam by mel skript reagovat na nastaveni pro danou komponentu tzn RB 30 pkoud ma spravne nastaveno ID 25

Odpovědět

Zpět na „Redundancy bus“