Tandem XE

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

Těch přijímačů mám dost na to ( určitě přes 20 ), abych mohl porovnat kvalitu a životnost. A není v tom rozdíl, odešel mi jeden originál a jeden levný kousek. Těžko se ale posuzuje, co je kvalitní a co méně kvalitní - přijímače jsou od různých firem a jejich úroveň je také rozdílná.
Dosah neřeším, bohatě mi stačí 150 metrů. Nevím, proč by se měla kvalita přijímačů více rozcházet - problémy se součástkami mají všechny firmy. Ale to není ten hlavní problém: Problém je v konstrukci a vlastnostech přijímačů. FrSky přijímače umí ( pro mou potřebu ) zbytečně moc věcí, které jsou spíš na škodu ( víc součástek, větší složitost = větší možnost poruchy ). Jde mi opravdu jen o úplně jednoduchý přijímač, který nemá žádné telemetrie a další vymoženosti a jeho hlavní úlohou bude jen přijímat a zpracovat signál z rádia. Takový přijímač přece může být i z kvalitních součástek a přitom může být o dost levnější, než ty nadupané přijímače. A s velkou pravděpodobností bude i spolehlivější, protože těch součástek tam může být mnohem míň a tím i mnohem míň možných defektů.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Tandem XE

Příspěvek od juraj.jurej »

Bořík píše:
sob 10. zář 2022 9:22:17
Těch přijímačů mám dost na to ( určitě přes 20 ), abych mohl porovnat kvalitu a životnost. A není v tom rozdíl, odešel mi jeden originál a jeden levný kousek. Těžko se ale posuzuje, co je kvalitní a co méně kvalitní - přijímače jsou od různých firem a jejich úroveň je také rozdílná.
Dosah neřeším, bohatě mi stačí 150 metrů. Nevím, proč by se měla kvalita přijímačů více rozcházet - problémy se součástkami mají všechny firmy. Ale to není ten hlavní problém: Problém je v konstrukci a vlastnostech přijímačů. FrSky přijímače umí ( pro mou potřebu ) zbytečně moc věcí, které jsou spíš na škodu ( víc součástek, větší složitost = větší možnost poruchy ). Jde mi opravdu jen o úplně jednoduchý přijímač, který nemá žádné telemetrie a další vymoženosti a jeho hlavní úlohou bude jen přijímat a zpracovat signál z rádia. Takový přijímač přece může být i z kvalitních součástek a přitom může být o dost levnější, než ty nadupané přijímače. A s velkou pravděpodobností bude i spolehlivější, protože těch součástek tam může být mnohem míň a tím i mnohem míň možných defektů.
Musíš si uvedomiť, že doba ide do predu.
Moderné Rx rady Archer, TW, TD sú všetko prijímače s obojstrannou komunikáciou. Nejde iba o telemetriu v štýle senzorov (varia, mlvs a pod.) ale aj o bezpečnosť, ako napr kritická hodnota RSSI, napätie Rx.
Spoločnosť nebude kvôli predaju pár lacných kusov Rx robyť celú výrobnú linku so ziskom 0. resp. stratou.
Kúp si lacný feak s protokolom D8 resp D16 bez telemetrie a máš. FrSky už tieto Rx nevyrába resp. ukončuje a ty by si chcel aby ti vyrobili nový Rx ACCST D16 bez telemetrie??? Alebo nebodaj Archer ACCESS.
Použi MPM a máš na výber. Síce šachta na ext. modul tu asi nebude. To by nám mohli povedať kompetentný.
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

Je jasné, že doba jde dopředu. Ale proč mám kupovat na myš past na medvěda ? Autíčkáři a lodičkáři ( pokud neprovozují rychlíky s odběrem stovek ampér ) telemetrii a plno bezpečnostních čidel nepotřebují. A není nutné vyvíjet nový přijímač - stačí pokračovat ve výrobě těch starších. A určitě nejde o pár kousků - autíčkářů přibývá víc, jak leteckých modelářů: jsou problémy s místem na lítání, ale s autíčkem se dá jezdit skoro všude.
A s tím ziskem je to diskutabilní: rád bych si pořídil Tandem XE, ale protože k němu nebudu mít vhodné přijímače, budu muset koupit něco od konkurence.
Takže ten zisk půjde jinam, i když bych rád zůstal u FrSky - už kvůli servisu a náhradním dílům.
A jak sám píšeš: Šachta na MPM asi nebude ....

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Tandem XE

Příspěvek od Jan Urbánek »

Sachta bude typu lite

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

Tak to je výborná zpráva !

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Tandem XE

Příspěvek od juraj.jurej »

Jan Urbánek píše:
čtv 15. zář 2022 8:03:59
Sachta bude typu lite
To je super. Nemáme obrázok zo zadu?
FrSky Tandem X20

Munda
Příspěvky: 8
Registrován: stř 07. črc 2021 19:35:20

Re: Tandem XE

Příspěvek od Munda »

No, glosa k těm cenám přijímačů. Vůbec se mě nezdají drahý!!! Dnes ty přijímače toho umí hodně,a ve srovnání s Jeťákama jsou za hubičku :-)

Munda
Příspěvky: 8
Registrován: stř 07. črc 2021 19:35:20

Re: Tandem XE

Příspěvek od Munda »

Dá se už tak aspoň rámcově odhadnout cena vysílače?

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

Tak ta cena je někde uprostřed .... JETI je světová špička a tak do drahých strojů je to adekvátní. Pokud ale těch přijímačů potřebuješ 20 ( a víc ) a nechceš je v modelech vyměňovat, tak pak každá stovka hraje roli. To, že ty přijímače umí hodně, je sice chvályhodné, ale je mi to úplně naprd. V lodičce, autíčku nebo stavebních strojích jsou tyto "vymoženosti" úplně zbytečné. Je to sice zajímavé, že mi to hlásí cokoli, ale k ničemu to není. Pokud na jedny baterky jezdíš půl hodiny až dvě hodiny a proudy se pohybují kolem 5A, tak je úplně jedno, že ti to hlásí nějakou krizovku. Prostě nespadneš, jen se zastavíš. Slušní výrobci dříve vyráběly věci v základní kvalitě, střední a profi. Ať šlo o motory, regulátory i ty přijímače. Proto bych uvítal od firmy FrSky ten jednoduchý vícekanálový přijímač bez těch doplňujících funkcí. Takhle musím vysílač dovybavit multifunkčním modulem a koupit přijímač od konkurence, který sice není tak dokonalý a nehlásí tep pilota, ale zato stojí polovinu. A když to umí firmy jako FlySky, tak by to určitě zvládla i FrSky.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

Munda píše:
úte 20. zář 2022 11:19:55
Dá se už tak aspoň rámcově odhadnout cena vysílače?
Můžeme tipovat. Odhaduji 15 500,- ( základ ).

Koska
Příspěvky: 15
Registrován: stř 27. dub 2022 13:50:58

Re: Tandem XE

Příspěvek od Koska »

Ten displej sa mi zda byt maly, aspon podla fotky. Na X20 je dostatocne velky a dobre citatelny aj pocas lietania.

Kenumis
Příspěvky: 42
Registrován: pát 19. úno 2021 13:52:47
Bydliště: Nový Bor

Re: Tandem XE

Příspěvek od Kenumis »

Bořík píše:
úte 20. zář 2022 11:33:15
...tak by to určitě zvládla i FrSky.
A chce to FrSky zvládnout? Jak pozoruji vývoj FrSky, tak si myslím, že se snaží být tou lepší firmou a zbavit se puncu "levná čína". A až konečně doladí Ethos a dozní zmatky kolem protokolů, výměny vysílacích modulů a pod., tak tou lepší firmou opravdu bude.
A když se podívám na ceny přijímačů od Jeti, Futaba, Graupner, Mikado... tak cena FrSky je úplně super.
Kenumis

X10S - ETHOS

Munda
Příspěvky: 8
Registrován: stř 07. črc 2021 19:35:20

Re: Tandem XE

Příspěvek od Munda »

Bořík píše:
úte 20. zář 2022 11:33:15
Tak ta cena je někde uprostřed .... JETI je světová špička a tak do drahých strojů je to adekvátní. Pokud ale těch přijímačů potřebuješ 20 ( a víc ) a nechceš je v modelech vyměňovat, tak pak každá stovka hraje roli. To, že ty přijímače umí hodně, je sice chvályhodné, ale je mi to úplně naprd. V lodičce, autíčku nebo stavebních strojích jsou tyto "vymoženosti" úplně zbytečné. Je to sice zajímavé, že mi to hlásí cokoli, ale k ničemu to není. Pokud na jedny baterky jezdíš půl hodiny až dvě hodiny a proudy se pohybují kolem 5A, tak je úplně jedno, že ti to hlásí nějakou krizovku. Prostě nespadneš, jen se zastavíš. Slušní výrobci dříve vyráběly věci v základní kvalitě, střední a profi. Ať šlo o motory, regulátory i ty přijímače. Proto bych uvítal od firmy FrSky ten jednoduchý vícekanálový přijímač bez těch doplňujících funkcí. Takhle musím vysílač dovybavit multifunkčním modulem a koupit přijímač od konkurence, který sice není tak dokonalý a nehlásí tep pilota, ale zato stojí polovinu. A když to umí firmy jako FlySky, tak by to určitě zvládla i FrSky.
Tak jsem kouknul na mé oblíbení Jino, a musím říct, že nejprašivější přijímač je opravdu levnější, ale za mě použitelný přijímač je kolem 8 - 900 a to už bych ten rozdíl vůbec neřešil :-)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Tandem XE

Příspěvek od Jan Urbánek »

spodni display podle me je jako X20 a horni nevim ale vznesl jsem dotaz a uvidime.

Prvni cenovy nastel z dnesniho rana je takovy, ze jsem se z toho jeste nezpamatoval. Vedel jsem ze to bude vic nez X9E preci jenom dva barevne displeje, dolar na urovni eura atp. Hned se i ostatni premiovy partneri ozvali, ze stanovena cena je nerealna a prosime o prehodnoceni a vyjasneni si cen za dopravu. Hrube pocitame 18tis a to je i s ulidbou na nasi marzi.

SuperMUF
Příspěvky: 12
Registrován: ned 15. zář 2019 18:22:34

Re: Tandem XE

Příspěvek od SuperMUF »

ZS-Man píše:
pát 09. zář 2022 17:50:47
Frsky v ETHOSu uz přece MPM podporuje.
To jako fakt ? To mi tedy uniklo ... pokud pominu PPM a nastavení přepínačem - ale potom je to bez telemetrie :(

ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Tandem XE

Příspěvek od ZS-Man »

Jj, MPM funguje jako v OTX - bez přepínačů, nastavuje se primo z rádia. Jen ta telemetrie zatim ne, to je pravda, ale na te uz se prý také pracuje.

SuperMUF
Příspěvky: 12
Registrován: ned 15. zář 2019 18:22:34

Re: Tandem XE

Příspěvek od SuperMUF »

ZS-Man píše:
úte 20. zář 2022 19:13:24
Jj, MPM funguje jako v OTX - bez přepínačů, nastavuje se primo z rádia. Jen ta telemetrie zatim ne, to je pravda, ale na te uz se prý také pracuje.
To zní zajímavě, protože slavný drahý modul XJT Lite nejede s D8 přijímači co nejsou origo FrSky - což třeba v případě jednodeskových řešení na copterách je dost průser ... já v tom mám ranec peněz. Na Horusoxi X12 mi originál XJT modul jede ale na X20 ten XJT LITE ne ... a samozřejmě FrSky to nezajímá - že prý jejich přijímače fachají ...

Ale s ohledem na mrtě prodaných D8 neorigo řešení si dost s..ou do vlastního hnízda protože ignorují nemalé množství zákazníků ...

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

Munda píše:
úte 20. zář 2022 12:07:48
Tak jsem kouknul na mé oblíbení Jino, a musím říct, že nejprašivější přijímač je opravdu levnější, ale za mě použitelný přijímač je kolem 8 - 900 a to už bych ten rozdíl vůbec neřešil :-)
Slušný přijímač je za cca 400-500.- Kč ( pořád zdůrazňuji pro auto, loď nebo stavební stroj ). Pokud těch přijímačů potřebuji přes 20, tak bych ten rozdíl už řešil. 8-10 táců jsou pro mě dost velké peníze a bohužel se musím rozhodovat, za co je utratím.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

No ta cena je opravdu dost vysoká. Pokud se má ještě zvýšit ( doprava, marže ) .... bude to dost přes 20 táců a to je na takové rádio dost. Určitě se jich pár prodá, ale v této cenové relaci už bude dost zákazníků srovnávat s JETI.

Uživatelský avatar
Standem
Příspěvky: 32
Registrován: stř 17. bře 2021 20:35:39

Re: Tandem XE

Příspěvek od Standem »

Bobřík - s JeTi jsem několikrát spadnul a už NESMÍ domu nic od nich. I když byla chyba na jejich straně - do CentralBoxu šlo 8A !!, vždy uváděli nepravdivé příběhy a tím to skončilo....

Za XE je sice cenovka celkem vysoko, avšak, už se NEMUSÍ nic dokupovat na rozšíření.... a pak, co v dnešní bláznivé době není našponované...
taky bych raději, kdyby bylo kolem 12-14.000,-....
Snad se FrSKY umoudří a bude hezký dárek pro stromečkem :lol: pro mnoho lidí ;)

Odpovědět

Zpět na „Novinky“