Tandem XE

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

JETI dříve nebyl ani pořádný průměr - Když byly v plenkách střídavé regulátory, tak ty první kusy byly naprosté zoufalství a třeba MGM bylo hned od začátku o několik tříd výš. Jenže s příchodem výroby vysílačů udělalo Jeti pořádný krok dopředu a rázem se stali světovou špičkou. Stačí se podívat na YouTube na klipy ze setkání velkých maket ( tedy asi nejdražších letadel ) a tam občas je vidět, co pilot drží v ruce. Ale osobně kromě pár přijímačů jsem od Jeti nikdy nic neměl.
Asi každý by přivítal cenu XE pod 15 tisíc, ale pokud to bude víc, tak aspoň ušetřím. Ten display dole je pro mě dost nevyhovující a je škoda, že není jen jeden nahoře, jak je to u palcových vysílačů. Ten druhý menší je naprosto zbytečný, protože veškeré informace, co jsou potřeba, by v pohodě zvládnul ten jeden větší.
Spíš jsem zvědavý na volantovku, ale čím dál víc si myslím, že budu zklamaný.
Velká škoda je, že ostatní čínské firmy nezastupuje u nás někdo takový, jako je pan Urbánek. Ale to by prodej FrSky u nás dost poklesl.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Tandem XE

Příspěvek od juraj.jurej »

Nieaké obrázky na potešenie
Na zadnej strane sa nachádza šachta pre ext. modulu typu LITE.
Tandem XE-4.jpg
Tandem XE-5.jpg
Tandem XE-6.jpg
Tandem XE-3.jpg
pasted-from-clipboard.png
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
Standem
Příspěvky: 32
Registrován: stř 17. bře 2021 20:35:39

Re: Tandem XE

Příspěvek od Standem »

Za mě, jako vlekaře velkých větroňů a zároveň si i s velkým větroněm rád zaplachtím (když je rozumný vlekař), tak dva displeje jsou bomba. Přeci jen se při řízení letadel díváme nahoru a pohled dolů, zvlášť přes popruhy, je třeba vychytat. A stačí málo a klidný let může být dost divoký....

Horní displej je paráda - když bude dobře čitelný za slunce, jako je u X20tek, není, co více si přát ;) :D

Věřím, že pan Urbánek udělá vše, aby se výrobce zamyslel a poskytl lepší cenu koncovým uživatelům.

A co se týče JeTi - to patří jinam a je to na dlouhé povídání, plné dvojitého rozpoložení.... brrrrrr

Obrázky XE jsou hodně natěšující... 8-) ;)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

Vypadá to pěkně, ale trochu mi to připomíná výrok ing. Voženílka ze seriálu Inženýrská odysea: " co bylo z plechu je plastové a co bylo z plastu uděláme z plexiskla". Prostě ten původní design X9E se vylepšil, ale základ zůstal stejný ( skoro stejný ). Asi nejzajímavější novinkou je ta šachta na externí modul. Těším se, že někdo vyzkouší MPM IRangeX IRX4 LITE. Mám ho v X-Lite-S a byla by to cesta k využití přijímačů D8. ... Pokud to tedy bude fungovat. Modul v X-Lite-S je ACCESS, ten MPM umí ACCST a tak by to mohlo být zajímavé rádio.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Tandem XE

Příspěvek od juraj.jurej »

Horná obrazovka má rovnaké konfiguračné funkcie, ako hlavná obrazovka vrátane Lua skriptov. Čo je super.
Len mohla byť väčšia, ale my sme stále nespokojný :)
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Tandem XE

Příspěvek od juraj.jurej »

Bořík píše:
úte 20. zář 2022 11:33:15
Tak ta cena je někde uprostřed .... JETI je světová špička a tak do drahých strojů je to adekvátní. Pokud ale těch přijímačů potřebuješ 20 ( a víc ) a nechceš je v modelech vyměňovat, tak pak každá stovka hraje roli. To, že ty přijímače umí hodně, je sice chvályhodné, ale je mi to úplně naprd. V lodičce, autíčku nebo stavebních strojích jsou tyto "vymoženosti" úplně zbytečné. Je to sice zajímavé, že mi to hlásí cokoli, ale k ničemu to není. Pokud na jedny baterky jezdíš půl hodiny až dvě hodiny a proudy se pohybují kolem 5A, tak je úplně jedno, že ti to hlásí nějakou krizovku. Prostě nespadneš, jen se zastavíš. Slušní výrobci dříve vyráběly věci v základní kvalitě, střední a profi. Ať šlo o motory, regulátory i ty přijímače. Proto bych uvítal od firmy FrSky ten jednoduchý vícekanálový přijímač bez těch doplňujících funkcí. Takhle musím vysílač dovybavit multifunkčním modulem a koupit přijímač od konkurence, který sice není tak dokonalý a nehlásí tep pilota, ale zato stojí polovinu. A když to umí firmy jako FlySky, tak by to určitě zvládla i FrSky.
No neviem či by mi bolo jedno, že mi loďka zastane uprostred jazera a budem musieť pre ňu plávať. :lol:
Ak chceš Low end prijímače za 10 eur kúp si low end, no name značku rádia. FrSky tam nepatrí. Si na zlej adrese. FrSky aj práve vďaka výbornej telemetrii sú tam kde sú. Od začiatku sú zameraný na obojstrannú komunikáciu (telemetriu) a ti chceš od nich teraz Rx bez telemetrie? :roll:
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

juraj.jurej píše:
čtv 22. zář 2022 0:06:50
No neviem či by mi bolo jedno, že mi loďka zastane uprostred jazera a budem musieť pre ňu plávať. :lol:
Ak chceš Low end prijímače za 10 eur kúp si low end, no name značku rádia. FrSky tam nepatrí. Si na zlej adrese. FrSky aj práve vďaka výbornej telemetrii sú tam kde sú. Od začiatku sú zameraný na obojstrannú komunikáciu (telemetriu) a ti chceš od nich teraz Rx bez telemetrie? :roll:
U vody je nás většinou víc modelářů a když někdo zůstane stát dál od břehu ( z 95% s vybitýma baterkama ), tak ho kamarádi rádi dotlačí ke břehu.
FrSky jsem si kupoval jednak proto, že je zde perfektní servis a také proto, že OpenTx jiné vysílačky v té době neměli. Neměl bych problém v tom si koupit levnou vysílačku, ale dříve s OpenTx nic vhodného nebylo. Navíc mám i pár letadel a tam si lepší přijímač dám. Ale, jak jsem psal, do autíček, lodiček a stavební techniky nejsou potřeba žádné super přijímače. Telemetrie je zbytečná, ale nic proti tomu, když tam bude. Ale i s telemetrií se dá vyrobit velmi slušný a levný přijímač - Třeba R168 ( už bohužel není k dispozici, ale stál kolem 400,-Kč ). Za takový přijímač by se FrSky vůbec nemusela stydět.
Prostě ne všichni jsou letečtí modeláři. A těch "neleteckých" stále přibývá - na rozdíl od leteckých, kterých díky problémům s letišti neustále ubývá.

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Tandem XE

Příspěvek od Supan »

Ahoj, souhlasím s Boříkem,

do některého modelu nacpu RX s telemetrii, 4 čidla a supr ESC Neuron.
Ale mám i malou lodičku, která na 50 metrů není vidět, tak do ní nechci strkat RX za 800 Kč. Mám v ní XMR / https://eshop.reichard.cz/frsky-xmr.html /
Přesně takový malý levný RX s piny pro kanály v nabídce chybí.
Takže teď mám na supr TX od Frsky modul 4in1 a starý XMR. A protože takových hračiček mám několik, tak používám i různé čínské kolem 300 Kč. Ale raději bych si koupil od své značky......

Supan

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Tandem XE

Příspěvek od juraj.jurej »

FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Tandem XE

Příspěvek od Jan Urbánek »

Jedna dulezita zprava. XE je nyni s uhlikovym panelem a gimbaly z X20S rekneme a bude v provedeni ze panel bude z acrylu a gimbaly z X18 i tak stale hallove. Bude tedy o neco levnejsi varianta, ale zatim nevime o kolik, i kdyby o par tisicovek, bylo by to urcite zajimave, co rikate

Uživatelský avatar
Standem
Příspěvky: 32
Registrován: stř 17. bře 2021 20:35:39

Re: Tandem XE

Příspěvek od Standem »

pro neznalce X18 (X20S hrdě vlastním) - jaký je rozdíl těch gimbalech?

Jinak - nápad celkem zajímavý, uvidíme, jaký bude finanční rozdíl....

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Tandem XE

Příspěvek od Jan Urbánek »

V podstste X18 a X20 ne S varianta ginmbalu je stejna. Hall, 6 lozisek, CNC telo, uhlikoplast kulisa

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

Předpokládám, že spolehlivost i těch obyčejných křížáků je o dost vyšší, než spolehlivost elektronických součástek a zejména konektorů a vodičů.
Takže pokud to bude mít vliv na cenu, bude to velký přínos.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Tandem XE

Příspěvek od juraj.jurej »

Jan Urbánek píše:
úte 27. zář 2022 12:29:26
V podstste X18 a X20 ne S varianta ginmbalu je stejna. Hall, 6 lozisek, CNC telo, uhlikoplast kulisa
Ja myslím, že na tých ginmbaloch nie je nič špatného. Sú to kvalitné Hall ginmbali. Mne to s timi ložiskami už niekedy pripadá, ako čím viac pásov, tím viac adidas.

Ćo tak pridať FM Rádio s kvalitným zvukom, ako na Jeti DS24 ;)
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Tandem XE

Příspěvek od Jan Urbánek »

Predobjednavky lze objednat zde https://rcstudio.cz/cs/95-tandem-xe
Soucasti je i 1 ks TDR10 jako darek pri uvedeni na trh.
Predpokladame naskladneni druha polovina rijna.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Tandem XE

Příspěvek od Jan Urbánek »

Prosim zakazniky, kteri opravdu zvazuji nakup XE aby nas informovali budto emailem nebo lepe vytoverim predobjednavky abychom mohli zajistit dodstatecny pocet radii pro ne i na sklad. Pokud si prejete nejake rozsireni (audio BT, 3osse paky, slidery se stredem ) at to napisi do poznamky. Dekuji

Uživatelský avatar
Standem
Příspěvky: 32
Registrován: stř 17. bře 2021 20:35:39

Re: Tandem XE

Příspěvek od Standem »

Škoda, že neudělal výrobce verze XE a XE-S - jako je tomu u X20-tek. Takhle to vypadá, že se to řítí jiným směrem :cry: a zákazník, který ještě neměl nějaké rádio od FrSKY se v tom bude plácat a třeba pak půjde i jinam.
Nějaké slidery, další možné páky, přepínače - to vše se dá doladit "během užívání".

Tak dlouho se čekalo na pultovku a teď je kolem ní plno diskuzí.... :cry:

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

Slider se středem není v základu a je to považováno za zvláštní doplněk ?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Tandem XE

Příspěvek od Jan Urbánek »

Slidery jsou ale bez zvyraznenych stredu, nekdo to nechce, nekdo jo, bude moznost si je vymenit.

XE je proste XE a bude se dovybavovat jak prepinaci tak treba BT, neverili by jste kolikrat jsem uz odpovidal na dotaz a jaky je rozdil mezi X20 a X20S a to tam ten clovek ma graficky v popisu vyvvedeno. Takze osobne jsem rad, ze bude zakladni verze a zakaznik si dokoupi co chce. Bude to pro nej prehlednejsi a vzdy dostupne.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tandem XE

Příspěvek od Bořík »

S tím bez výhrad souhlasím a doufám, že to tak bude. XE je pultové rádio a mělo by se prodávat v základu, protože i určení toho rádia je pro mnohem širší okruh modelářů, než letecká palcová rádia. Starší X9E jsem si dovybavil jak to šlo a pro lodě a pozemní techniku jsou možnosti doplnění neocenitelné.

Odpovědět

Zpět na „Novinky“