Tabulka skupin kompatibility ACCST a ACCESS 2.4GHz

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Tabulka skupin kompatibility ACCST a ACCESS 2.4GHz

Příspěvek od Jan Urbánek »

Protoze nam FrSky trochu udelalo zmatek ve FW pripravil jsem tabulku znazornujici verze FW, radia a prijimace ktere budou fungovat a jaky potrebuji FW. Vvydanim verzi 2.1 se to sice zjednodusi, ale i tak se to muze hodit.
RadioxRXTab.jpg

petas
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. led 2020 22:27:47

Re: Tabulka skupin kompatibility ACCST a ACCESS 2.4GHz

Příspěvek od petas »

Tak tuto tabulku jsem nepochopil. :oops:

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Tabulka skupin kompatibility ACCST a ACCESS 2.4GHz

Příspěvek od Bořík »

Díky za přiznání - aspoň se necítím jako blbec sám. :roll:
Ale moc si z toho nedělám - zřejmě to vůbec nebudu potřebovat.

libor
Příspěvky: 34
Registrován: pát 26. dub 2019 19:52:03

Re: Tabulka skupin kompatibility ACCST a ACCESS 2.4GHz

Příspěvek od libor »

Já ji pochopil, ale dalo mi to dost práce :-) Chtělo by to asi udělat tu tabulku v méně kompaktní podobě.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Tabulka skupin kompatibility ACCST a ACCESS 2.4GHz

Příspěvek od Jan Urbánek »

Vsiml jsem si, ze mnoho uzivatelu tape jaky FW si muze nahrat ve spojeni se svym radiem a FW. Proto jsem udlel tabulku tzv. skupin kompatibilty.
Tabulka tedy ve sloupci shrnuje funkcni kombibnace. Prvni sloupec. XJT, radio Taranis plus, FW ACCST prvni a prijimace D8 a V8 a prijimace radu X, XM atd ve verzi ACCST 1
Dalsi sloupece jsou dalsi kombinace FW a radii a RX. Mezi nimi je naznacena moznost aktualizace. Jako prechod z ACCST 1 na 2.1.

SuperMUF
Příspěvky: 12
Registrován: ned 15. zář 2019 18:22:34

Re: Tabulka skupin kompatibility ACCST a ACCESS 2.4GHz

Příspěvek od SuperMUF »

Takže když mám Horus X10 tak je to krkolomné pájení RF modulu, na mém starém Taranisu X9D+ na to mohu rovnou zapomenout ... paráda :oops:

Celkem logicky se nabízí otázka, zda nebude FrSky dělat nějaký externí modul s ACCESSEM. Nyní používám Multimodul 4in1 a vím, že do šachty komunikuje FrSky nejen PPM, ale umí i nějakou oboustrannou datovou komunikaci. A ta by byla asi využitelná u externího modulu, ne ? Tedy ... ehm ... pokud by se někomu chtělo ... že ?

Přijde mi to jako střelba do vlastních řad nenabídnout "snadné" řešení ... Jediná pseudovyjímka je Horus X10 / X12 kde se má zasahovat invazivně do rádia a to si popravdě netroufnu ...

No asi soudruzi v Číně mají jiný názor, jak si váží letitých příznivců značky

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Tabulka skupin kompatibility ACCST a ACCESS 2.4GHz

Příspěvek od Jan Urbánek »

Upne nevim co je pod timto mysleno "je to krkolomné pájení RF modulu" ale jestli to znamena zasunuti RF moduilu do 20pin konektoru tak to je opravdu vopruz. :lol:
Jedine co se musi pajet je BT modul a neni to potreba.

SuperMUF
Příspěvky: 12
Registrován: ned 15. zář 2019 18:22:34

Re: Tabulka skupin kompatibility ACCST a ACCESS 2.4GHz

Příspěvek od SuperMUF »

Aha, já viděl video, kde se pájelo a ... trošku mě to vyděsilo ... viz :

a k těm starším rádiím se tedy už Access neplánuje vůbec ? Škoda :(

PetrSt
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 23. kvě 2019 21:41:49

Re: Tabulka skupin kompatibility ACCST a ACCESS 2.4GHz

Příspěvek od PetrSt »

Jan Urbánek píše:
ned 24. kvě 2020 19:18:32
Upne nevim co je pod timto mysleno "je to krkolomné pájení RF modulu" ale jestli to znamena zasunuti RF moduilu do 20pin konektoru tak to je opravdu vopruz. :lol:
Jedine co se musi pajet je BT modul a neni to potreba.
A ten konverzní kit zatím v nabídce není ? Nějak ho v e-shopu nevidím. Chtěl bych ho instalovat do X12.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Tabulka skupin kompatibility ACCST a ACCESS 2.4GHz

Příspěvek od ellet »

Přece tady, celý kit je tam taky. :)

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Tabulka skupin kompatibility ACCST a ACCESS 2.4GHz

Příspěvek od Woita »

ISRM modul provozuju v X12S už půl roku a bez problémů.
Při instalaci jsem měl na začátku problém, protože jsem to montoval když to byla novinka, nebyly zkušenosti. Pak se ukázalo, že ISRM modul se dělá ve dvou provedeních a každé má vlastní firmware. Po nahrání správného FW to začalo makat a maká to dodneška jako po másle. S ACCST i ACCESS přijímači.
Za mne , kdo má X12S, by to měl namontovat povinně, otevřou se nové možnosti a s ohledem na budoucnost (přijímače ACCESS) je to jasná volba.
Instalace je podle návodu zde na fóru jednoduchá, a přibyde i výhoda jedné antény navíc (modul má 3 konektory na antény, tak nezapomenout jednu samolepicí anténu dokoupit hned společně s modulem).
Ten BT modul (co se pájí) není potřeba.

Ono je trochu matoucí, že všude se o tom ISRM modulu píše jako o modulu pro X10, protože on pasuje i do úplně nejvíc nejlepšího rádia X12S. :D

Pro připomenutí, ten návod na montáž ISRM do X12S od Honzy Urbánka je tady:
viewtopic.php?f=4&t=366
... a podle něj se to dá udělat za chvíli a snadno. Je tam i odkaz na oba firmwary (pro obě varianty modulu).
Naopak to video s X10 co je tady o pár příspěvků výše, je hrůzostrašné a každého odradí.
Jediné, co je trochu "tricky", je rozebrání Horuse, protože obě poloviny jsou spojeny několika kablíky, které se musí odpojit při pootevřených polovinách a neutrhnout je. ;)

Odpovědět

Zpět na „Novinky“