LiPo senzor - menší

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

LiPo senzor - menší

Příspěvek od sakulajda »

Zdravím, neuvažuje FrSky o menším napěťovém senzoru?
Prakticky používám pouze baterie 2s a 3s, a ty co se nyní nabízí jsou zbytečně velké.
Díky

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: LiPo senzor - menší

Příspěvek od Jan Urbánek »

a pouzit delice by nepomohlo? Jake prijimace pouzivate ma maji Analog in - AIN?

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 634
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: LiPo senzor - menší

Příspěvek od ellet »

Trochu mně vrtá hlavou, co myslí sakulajda tím že jsou velké.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 651
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: LiPo senzor - menší

Příspěvek od prikrylm »

Možná ty MLVSS/FLVSS (a novější), co umí měřit napětí po článku až pro 6S, tak že by byl nějaký senzor, co by byl jen do 3S, aby byl malinko menší.
U 3S se už možná zjištění "nejslabšího" článku hodí. I když... v reálu asi úplně stačí měřit baterku celou, ne po článcích...
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 634
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: LiPo senzor - menší

Příspěvek od ellet »

Z období posedlosti výroby senzorů mám toho (protože se mi to nechce ani počítat) opravdu dost. Časem jsem ale u 2S a 3S od měření článků upustil. Pro klid duše měřím celkové napětí a to opravdu jen pro sichr. Vždyť v době "beztelemetrické" stačil k "měření" pokles tahu motoru.

Vzpomínkový dovětek. Jeden můj kolega, odmítající "novoty", lítal pravidelně dokud nevypnul baterky ESC a donutil ho přistát. Nedal na rady (ESC vypíná zpravidla příliš "nízko" což při mírném rozvážení článků....) To bylo v době "netelemetrické". Udělal jsem hlídač článků (cca 2x2cm), který při poklesu na kterémkoliv článku stáhl plyn na polovinu co bylo na páce. Polovinu páky potom sledoval až do odpojení baterky. Potom jsem jich udělal víc pro známé....no a zkrátím to, taky jich mám ještě hrst doma :) (bylo to v té době levný, procesor z Číny za cca 10 až 20 Kč....)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 651
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: LiPo senzor - menší

Příspěvek od prikrylm »

V době netelemetrické jsem měl na vrtulníku a koptéře (kde se blbě plachtí i s půl plynem) jsem měl na baterce viditelně umístěný "pípák" s LED. Když jsou baterky plné (3S), svítí 3 zelené LED, pokud klesají pod "něco" začíná u jednotlivých článků při zátěži svítit červená LED. A když už je nějaký článek moc nízko, pípá TO.
Ze zištných důvodů jsem nelítal až do "pípání", ale kontroloval stav baterek tak, že jsem si zavisel na dohled přidal a sledoval blikání LED, když už některá červená LED svítila pořád, přistával jsem. Fungovalo TO hezky. Spolu s časovačem na % plynu jsem měl vychytané časy a lítal tak, že byly baterky na konci letu "správně" vybité. Řekl bych, že následné používání MLVSS bylo už jen trošku komfortnější.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 561
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: LiPo senzor - menší

Příspěvek od juraj.jurej »

Buď by som použil moderný prijímač s AIN2 0-35V
Alebo použil ESC Neuron (ten merá aj napätie)
FrSky Tandem X20

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: LiPo senzor - menší

Příspěvek od sakulajda »

juraj.jurej píše:
stř 10. led 2024 12:27:31
Buď by som použil moderný prijímač s AIN2 0-35V
Alebo použil ESC Neuron (ten merá aj napätie)
Ahoj, nápady dobré, ale je potřeba vystoupit z pozice pilota. V letadlech mám neurony, tam je to cajk, ale v tanku, kde je kompletní řídící/světelná a zvuková jednotka nelze, v autě taky ne, mini lodě obzvláště na stejnosměrné motory, ... Mám spousty aplikací, které neodpovídají základnímu konceptu FrSky.

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: LiPo senzor - menší

Příspěvek od sakulajda »

prikrylm píše:
úte 09. led 2024 8:12:03
V době netelemetrické
No a právě proto, když sem prodával Hiteca a Turnigy 9x, šel sem do FrSky, tak byla telemetrie jeden z hlavních důvodů a když už ji mám, tak ji chci naplno využít.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 561
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: LiPo senzor - menší

Příspěvek od juraj.jurej »

Dá sa aj vyrobiť vlastný odporový delič do AIN2 0-3,3V
Ten môj na 3S (má asi dva cm2)

Alebo "VSENSOR"
Přílohy
P9080069.JPG
P9080070.JPG
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 561
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: LiPo senzor - menší

Příspěvek od juraj.jurej »

sakulajda píše:
stř 10. led 2024 13:35:25
prikrylm píše:
úte 09. led 2024 8:12:03
V době netelemetrické
No a právě proto, když sem prodával Hiteca a Turnigy 9x, šel sem do FrSky, tak byla telemetrie jeden z hlavních důvodů a když už ji mám, tak ji chci naplno využít.
Podla mňa má FrSky najprepracovanejšiu telemetriu vôbec
FrSky Tandem X20

Odpovědět

Zpět na „Senzory napětí“