nastavení S Bus serva Corona pro XM přijímač

Igor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 13. čer 2019 9:31:34

nastavení S Bus serva Corona pro XM přijímač

Příspěvek od Igor »

Dobrý den,
chci osadit S Bus serva Corona SB6033 do minimodelu s přijímačem XM. Čím nastavit kanál serva. Nebo dá se někde koupit již nastavená serva. Já bych je kupoval u Big hobby, ale tam o nastavování asi nic nevědí.

Děkuji Igor

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: nastavení S Bus serva Corona pro XM přijímač

Příspěvek od Bořík »

A je S-Bus Futaba kompatibilní s S-Busem FrSky ?

Igor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 13. čer 2019 9:31:34

Re: nastavení S Bus serva Corona pro XM přijímač

Příspěvek od Igor »

Údajně FrSKY převzali protokol od Futaby.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: nastavení S Bus serva Corona pro XM přijímač

Příspěvek od ellet »

S.Bus je prostě S.Bus. Autorem je Futaba a používají ho mnozí výrobci. V protokolu jsou informace pro všechny kanály, t.j. serva (kanál, poloha serva...) ale nemá nic společného s dalším nastavením. Prakticky to znamená, že s adaptérem jiného výrobce nemusí jít změnit nic, protože to s protokolem nesouvisí. Tím nechci říct, že to nepůjde, výrobci rádi kopírují vše....
Závěr by byl, že to musí někdo zkusit :D

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: nastavení S Bus serva Corona pro XM přijímač

Příspěvek od prikrylm »

Jde spíš o to nastavování. Nedávno jsem kdesi viděl, že Corona serva se dají konfigurovat nějakým starším nastavovadlem pro Futabu (PC link?)
No a Corona tuším taky vyrábí nějaké své nastavovátko. (https://alofthobbies.com/corona-sbus-se ... -card.html)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: nastavení S Bus serva Corona pro XM přijímač

Příspěvek od Bořík »

Výrobci kopírují, ale často tam vkládají nějaké "kurvítka", aby byl zákazník donucen kupovat pouze to jejich zboží.
Jak by bylo modelářům lehko, kdyby se výrobci domluvili třeba na jednom systému přenosu v pásmu 2.4 GHz. Tak je těch systému obrovské množství a pochopitelně nejsou kompatibilní.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: nastavení S Bus serva Corona pro XM přijímač

Příspěvek od prikrylm »

No, mám s.bus převodník na PWM, u kterého nebylo psané, že funguje jen některými přijímači a s s.bus výstupem z FrSky funguje. Zkoušel jsem i s.bus výstup z DSM2 přijímače, s.bus výstup z FlySky vysílače, všechny fungovaly.
Z toho mi vychází, že s.bus je s.bus. Pokud je vloženo zmíněné "kurvítko" většinou si to výrobci i "přejmenují" - viz i.bus, aj.

Ještě poměrně dlouho lítám s X4R, kde s.bus jde do kontroleru koptery...
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Igor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 13. čer 2019 9:31:34

Re: nastavení S Bus serva Corona pro XM přijímač

Příspěvek od Igor »

Děkuji za další informace, na funkčnost této části problému jsem trochu spoléhal. Mě trápí to druhé, jak nastavit Corona servo, které je v zajímavé velikosti i ceně.

Igor

Igor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 13. čer 2019 9:31:34

Re: nastavení S Bus serva Corona pro XM přijímač

Příspěvek od Igor »

Reaguji na příspěvek prikrylm, který asi našel to pravé, jen někde za dolary, kde to nedokážu koupit. Důležité je, že už vím, co potřebuji a snad se k tomu někde dostanu za přijatelnou cenu. Jmenuje se to takhle: Corona CSBP-1 SBUS Servo Programming card 11,15 dolarů. Děkuji všem za pomoc, snad povede k dobrému konci.

Igor

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: nastavení S Bus serva Corona pro XM přijímač

Příspěvek od prikrylm »

Kdyby to mělo pomoct, tak můžu ze zahraničí objednat a nechat poslat na správnou adresu. A až dojde, poslal bys koruny na účet.
Jen to, že chci zjistit, že to funguje mě motivuje. :)

Chce to ale najít obchod, kde nemají přehnané nároky na poštovné.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Igor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 13. čer 2019 9:31:34

Re: nastavení S Bus serva Corona pro XM přijímač

Příspěvek od Igor »

Ozval se mi ještě jeden člověk, se kterým jsem probíral tento problém, a slíbil, že něco doveze. Počkám, jak to dopadne a dám vědět, jestli se mu to povedlo a případně jak to funguje.

Igor

Igor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 13. čer 2019 9:31:34

Re: nastavení S Bus serva Corona pro XM přijímač

Příspěvek od Igor »

Ahoj,
S-BUS programátor u je nasvětě, (v ČR) ostatní jsem už napsal zde: http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=39&t=87814

Igor

Odpovědět

Zpět na „Řada XM“