Nejde zaregistrovat přijímač

Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 41
Registrován: ned 15. pro 2019 8:37:51

Nejde zaregistrovat přijímač

Příspěvek od LSoft »

V novém přijímači XM+ jsem aktualizoval firmware na verzi ACCESS v1.1.2
Při pokusech o registraci přijímače v rádiu Horus X10 Express se ale nic neděje.
Postupuji podle návodu: na vysílači zapnu Tx modul, vyberu anténu, zkoušel jsem různé nastavení "Rx No." a "Ch Range" a pak kliknu na Register. Když ale pak zmáčknu a držím F/S tlačítko na přijímači a připojím baterku, tak se sice na přijímači rozsvítí zelená i červená LED jakože se "nabízí" k registraci, ale na vysílači to ani neťukne.
Co bych mohl dělat špatně?
Už jsem tuhle proceduru dělal s přijímačem G-RX8 po nahrání nového ACCESS firmware do přijímače a šlo to bez problému, ale s tím XM+ přijímačem fakt nevím, jestli dělám něco blbě nebo ne...
Přijímač mám už připájen k flight controleru v koptéře, ale to by snad nemělo vadit.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Nejde zaregistrovat přijímač

Příspěvek od Jan Urbánek »

XM+ vypadl z ACCESS podpory a neexistuje novy 1.1.3FW, tzn jej lze provozovat jen na D16

Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 41
Registrován: ned 15. pro 2019 8:37:51

Re: Nejde zaregistrovat přijímač

Příspěvek od LSoft »

Tak nevím, co je špatně. Stáhnul jsem FW https://www.frsky-rc.com/wp-content/upl ... v2.0.2.zip a chová se to pořád stejně.
Zkoušel jsem to flešovat verzemi FCC i LBT, ale po zapnutí MX+ (při držení F/S tlačítka) svítí pořád zelená i červená dioda. Což zřejmě znamená, že jsou různé verze FW v Tx a Rx. Ale už fakt nevím, jaký FW do toho XM+ nahrát... Poradíte?
V rádiu mám verzi Tx modulu ISRM-S-X10/EU, HW/SW 1.1.0/1.1.3.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Nejde zaregistrovat přijímač

Příspěvek od Jan Urbánek »

Verze 2.0.2 je nova verze D16 kterou zatim neumi X10 s ACCESS tedy EXpress verze, protze tam se musi ta D16 varianta ve FW take aktualizovat. A ten FW jeste neni dotestovan.

Pouzijte tuto vezi v LBT variante
https://www.frsky-rc.com/wp-content/upl ... 170313.zip

Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 41
Registrován: ned 15. pro 2019 8:37:51

Re: Nejde zaregistrovat přijímač

Příspěvek od LSoft »

Ano, už jsem na to systémem pokus/omyl přišel taky :)
Díky!
Těším se na nové verze FW pro Tx moduly. Škoda, že to vše výrobce neuvolňuje najednou (co se týká kompatibility). Předešel by rozčarování u spousty uživatelů.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Nejde zaregistrovat přijímač

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ano, je z toho trochu bolehlav :lol:

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Nejde zaregistrovat přijímač

Příspěvek od Bořík »

Začínám mít radost z toho, že moc nerozumím tomu, o čem píšete ... takže zatím nejsem z ničeho zklamaný a hlava nebolí ( ZATÍM ).

jio
Příspěvky: 17
Registrován: pon 29. dub 2019 18:47:40

Re: Nejde zaregistrovat přijímač

Příspěvek od jio »

:lol: Takových nás asi bude víc. ;)

Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 41
Registrován: ned 15. pro 2019 8:37:51

Re: Nejde zaregistrovat přijímač

Příspěvek od LSoft »

Jan Urbánek píše:
pát 14. úno 2020 17:14:47
Verze 2.0.2 je nova verze D16 kterou zatim neumi X10 s ACCESS tedy EXpress verze, protze tam se musi ta D16 varianta ve FW take aktualizovat. A ten FW jeste neni dotestovan.
Zdravím pane Urbánku, jsou prosím nějaké oficiální zprávy z FrSky ohledně nového FW pro Horus X10 Express? XM+ už má k dispozici FW ve verzi 2.1.0 (ACCST D16), ale v přijímači pořád provozuju FW z roku 2017...

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Nejde zaregistrovat přijímač

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zatim neni zadne oficialni uzavreni testovani, to probiha zde. https://github.com/FrSkyRC/Firmware-Test

Odpovědět

Zpět na „Řada XM“