Firmware G-RX8 vs. firmware ISRM RF modulu

Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 41
Registrován: ned 15. pro 2019 8:37:51

Firmware G-RX8 vs. firmware ISRM RF modulu

Příspěvek od LSoft »

Jen prosím kontrolní dotaz: verze firmware přijímače G-RX8 musí být stejná jako verze firmware ISRM RF modulu, je to tak?
Momentálně mám jak v ISRM RF modulu tak i v G-RX8 (ACCESS) firmwary verze 2.1.0 (z dubna 2020).
Už jsem ale pár let nebyl ve vzduchu a tak jsem si řekl, že se mrknu po nových verzích FW.
Na stránkách FrSky jsem u G-RX8 (ACCESS) našel novější verze:
2.1.7 a 2.1.8,
zatímco u ISRM RF modulu verze:
2.1.6, 2.1.9 a 2.1.10.
Usuzuju, že když z těch nových ani jedna Rx nesedí s žádnou Tx, tak prostě musím v Tx i Rx nechat obě 2.1.0 co mám teď, je to tak?

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 634
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Firmware G-RX8 vs. firmware ISRM RF modulu

Příspěvek od ellet »

LSoft píše:
sob 11. lis 2023 13:57:03
... musím v Tx i Rx nechat obě 2.1.0 co mám teď, je to tak?...
To platí, pokud si pamatuju u Gr. HOOT, u Frsky používám poslední nabízené verze u RX i TX, někdy ale nepospíchám s upgrade dokud se nedočtu, že je bez zjevných chyb.

Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 41
Registrován: ned 15. pro 2019 8:37:51

Re: Firmware G-RX8 vs. firmware ISRM RF modulu

Příspěvek od LSoft »

A když teda do Rx nahraju 2.1.8 a do Tx 2.1.10, tak to bude fungovat?

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 634
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Firmware G-RX8 vs. firmware ISRM RF modulu

Příspěvek od ellet »

Tak podrobněji. Nelze míchat ACCST V1, ACCST V2 a samozřejmě ACCESS. Jinak každá vyšší verze by měla být pro uživatele v něčem přínosem.
Já G-RX8 nemám, ale nevidím důvod proč tu kombinaci nepoužít (a cesta zpět je volná :D ).

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Firmware G-RX8 vs. firmware ISRM RF modulu

Příspěvek od Jan Urbánek »

U ACCESS pro ISRM moduly je potreba dodrzet jednu vec a to v pripade 2.1.9 kdy se resi PWM signal pri pouziti vice jak 27 cidel je potreba najit i takovy nebo vyssi FW pro RX

Radia tedy 2.1.9 a 2.1.10 a u GRX8 to bude 2.1.8

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 634
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Firmware G-RX8 vs. firmware ISRM RF modulu

Příspěvek od ellet »

Lze to nějak upřesnit? Podle doporučení na rcgroup je fw 2.1.9 (a zřejmě i následující) vhodný i pro přijímače, které zatím nový fw nemají. Údajně nedojde trvalému zablokování (vlivem případného NFL), ale k dočasnému výpadku (cca 5s). Je to tak?

Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 41
Registrován: ned 15. pro 2019 8:37:51

Re: Firmware G-RX8 vs. firmware ISRM RF modulu

Příspěvek od LSoft »

Jan Urbánek píše:
ned 12. lis 2023 12:19:06
U ACCESS pro ISRM moduly je potreba dodrzet jednu vec a to v pripade 2.1.9 kdy se resi PWM signal pri pouziti vice jak 27 cidel je potreba najit i takovy nebo vyssi FW pro RX

Radia tedy 2.1.9 a 2.1.10 a u GRX8 to bude 2.1.8
Takže chápu to správně, že v Rx by měla být stejná nebo vyšší verze FW než v Tx?
Takže s přihlédnutím k této tabulce (verze opsané ze stránek výrobce):

image.png
image.png (4.48 KiB) Zobrazeno 7936 x

vyplývá, že když budu chtít mít v Rx verzi 2.1.8, tak v Tx můžu mít maximálně 2.1.6 (přestože je dostupná i 2.1.10)?
Momentálně mám v Rx i Tx nahrané verze 2.1.0, ale nevím, co a jak si můžu dovolit upgradovat, aby to fungovalo. Možná jsem natvrdlý, ale dosavadní odpovědi jsou mi bohužel pořád více či méně nejasné... Omlouvám se... :?
A předem děkuji za prásknutí do stolu a výkřik: "Aby Ti to fungovalo, tak v tuhle chvíli můžeš dát do Tx maximálně X.X.X a do Rx maximálně Y.Y.Y" :D
Jo, asi jsem to ještě nepoznamenal, ale Tx mám Horus X10 Express. Ale na principu to snad nic nemění.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Firmware G-RX8 vs. firmware ISRM RF modulu

Příspěvek od Jan Urbánek »

Takto: oprostete se ted od verzi jako cisel, kazda komponenta ma ted svoje cislovani

Kouknu na radio

Vzdy je samozrejme zadouci mit posledni verze. jediny problem co ted nastal a zase smizi jak budou mit vsichni posledni fw je zlom pri oprave PWM signalu, kdy je potreba aktualizovat obe strany

Kouknu na radio a vidim oprava PWM je u FW 2.1.9 a samozrejme 2.1.10 a nasledujicich FW

Kouknu na GRX8 a oprava PWM je u access u 2.1.8 takze minimalni kamaradske verze jsou 2.1.9 radio a 2.1.8 RX a nebo vyssi u obou komponent

Odpovědět

Zpět na „Řada G-RX“