XSR-SIM vs. Phoenix

Ondrej
Příspěvky: 7
Registrován: ned 07. bře 2021 11:56:57

XSR-SIM vs. Phoenix

Příspěvek od Ondrej »

Zdravím pánové,
nainstaloval jsem Phoenix simulator a snažím se obsadit všech 8 kanálů.
TARANIX+ a XSR-SIM
Ale nějak se mě to nedaří.
Nevím zda by pomohla aktualizace - XSR je nové . Ale nevím zda má už nový FW. Teď nemám nástroje abych to aktualizoval. (pájka).

Podařilo se mě obsadit 6 kanalů
image.png
MIXER...................................................Phoenix
1.............. motor....................1
2............. kridelka .................. 2
3............. vyskovka .................. 3
4............ smerovka .................. 5

6............ prepinac .................. 6
7............. prepinac .................. 4

Tzn. 7 ve vysílači se namapuje do 4 ve Windows
A když dám něco do 5 ve vysiláči tak se nic neděje.
Zkoušel jsem to tak nějak do 12 ale víc jsem nenašel.

Zbývá obsadit 7 a 8 ve Windows.

Díky Ondřej

PS: nakonec jsem našel 12V pajecí pero a přikrmoval ho flambovcí pistolí "naletoval" piny.
Aktualizoval a nic nového. Nevšiml jsem si, že 2.1. je už rok stará. Tak v tom SIMu už asi byla.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: XSR-SIM vs. Phoenix

Příspěvek od prikrylm »

Jestli funguješ s PhoenixRC přes "emulátor krabičky", tak ten používá nějaké historické knihovny (non DirectX, WInAPI?), které uměly z joysticku přečíst jen 6 os. Takže přes tento emulátor dostaneš z USB joysticku (rádio přes USB kabel nebo XSR-SIM) právě max 6 os.

Samotná "krabička" umí os 8.

Takže buď se spokojit s 6 kanály nebo přikoupit "krabičku" - jsou k dostání klony.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Ondrej
Příspěvky: 7
Registrován: ned 07. bře 2021 11:56:57

Re: XSR-SIM vs. Phoenix

Příspěvek od Ondrej »

Jojo díky.

Tak jsem taky trochu laboroval a zjistil, že problém je ve Phoenixu. Spokojím se s 6-ti osami.

Klon tu mám taky. Používal jsem ho už na Graupner MC-10 a na volantovce od Mini-Z KT-S.

A zkoušel jsem MultiFlight a tam to chodí.
Tak budu cvičit tam.

Díky
Ondřej

Alespoň jsem si udělal aktualizační piny natrvalo :-) Akorát jsem musel proříznout krabičku. Tak snad přijde nějaká další aktualizace.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: XSR-SIM vs. Phoenix

Příspěvek od prikrylm »

MultiFlight je šikovný. Akorát Phoenix umí síťové lítání. Je to takové "živější" :) A i těch 6 os se dá. Používám sice podvozky, dýmovnice, brzdy..., ale ty se dají namapovat na klávesnici. S HIDMacros se dá USB joystick namapovat na klávesnici a už je to tak nějak "plnohodnotně" ovladatelné z rádia. Je to sice škrábání se levou rukou za pravým uchem, ale jede to.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Odpovědět

Zpět na „Řada X“